Web Siteniz Neden Periyodik Olarak Güncellenmeli?

Teknoizm > Teknoizm Blog > Pazarlama > Web Siteniz Neden Periyodik Olarak Güncellenmeli?

Kurumsal web siteleri, görünürlük oluşturmak ve pazarda marka otoritesini artırmak için önemli araçlardır. Ancak, siteyi çevrimiçi hale getirmek yalnızca ilk adımdır. Kullanıcıların şirketinize ulaşmasını sağlayan eylemleri birleştirmek gerekir. Bu eylemlerden biri de siteyi güncel tutmaktır.

Web Siteniz Neden Güncellenmeli?

İyi yapılandırılmış bir web sitesine sahip olmanın önemini hepimiz biliyoruz, ancak yalnızca web sitesinin çalışır durumda olması yeterli değildir. Web sitesi bakımı da gereklidir. Web sitenizin her zaman erişilebilir, güvenli ve piyasaya sürülen en son teknolojilerle güncellendiğinden emin olmanız çok önemlidir.

İnsanlar, hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek, iletişim bilgilerinizi bulmak ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almak istedikleri için sayfanızı ziyaret ederler. İlk izlenimlerin %94’ü web tasarımıyla ilgili olduğundan, siteniz güncel değilse ve işlevsel bir tasarım barındırmıyorsa; insanlar siteniz hakkında kötü bir ilk izlenime sahip olabilir. Bütün bunların bilincinde olan Teknoizm; web site güncelleme, internet sitesi tasarımı ve web yedekleme gibi hususlarda kaliteli hizmetler vermektedir. Web sayfanızla ilgili her türlü probleme etkin çözüm sunmaktayız. Şimdi, web sitenizin neden güncellenmesi gerektiğini açıklayalım.

Çok Fazla Trafik ve Potansiyel Müşteri

Web sitenizi en sevdiğiniz dergi olarak düşünün. Bir nüsha satın alırsınız ve okumaktan memnun olursunuz, ardından bir sonraki sayı için beklemeye koyulursunuz. O dergi raflardan kaybolursa veya ara sıra çıkarsa, çok geçmeden sıkılır ve daha yeni güncellemeleri olan daha güvenilir bir bilgi kaynağı ararsınız. İşte bu durum kullanıcılarınız için de geçerlidir. Eğer web siteniz güncel olmazsa, hedef kitlenizle buluşmanız zordur. Fakat, düzenli olarak web sitesi yedekleme, web sitesi bakım gibi işlemleri tekrarladığınızda daha çok potansiyel müşteri elde edersiniz.

Arama Motorlarındaki Sıralamanız Yükselir

Arama motorları taze içeriği sever. Bu, Google’ın sitenizi nerede sıralayacağına karar verirken baktığı en büyük faktörlerden biridir. Düzenli olarak güncelleme yaptığınızda, yeni içeriğiniz arama motorundan bir ziyareti tetikler, bu sayede arama motorları sayfanızı dizine ekler ve sizi sıralamalarda biraz daha yukarı taşır.

Güvenilirlik Elde Edilir

Kullanıcılar güncel web sayfalarına daha fazla ilgi duyar. Web sitesinin güncel olmasının müşteriye güven verdiği ortadadır. Aynı zamanda Google ve SEO bakımından da güncel siteler otoriter kabul edilir. Tüm bunlar şüphesiz ki dönüşüm oranlarınızı olumlu anlamda etkiler.

Teknoizm olarak, web sitelerinizi periyodik olarak güncellemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Web siteniz düzenli olarak güncellenmediğinde, siteniz hatalarla dolu olabilir, yavaşlayabilir veya güncel olmayan içeriklere sahip olabilir. Bu nedenle, web sitenizin güvenliğini, performansını ve kullanıcı deneyimini artırmak için düzenli bakım ve güncelleme yapmanız önemlidir.

Teknoizm’in tecrübeli ekibi, web sitenizi güncellemek ve bakımını yapmak için size yardımcı olabilir. Uzman ekibimiz, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak, sitenizi güncel tutmanıza yardımcı olacaktır.

1999 yılından bu yana internet üzerine çözümler üretiyoruz. Web sitesi tasarımıyla başlayan yolculuğumuz gelişen teknolojiyle birlikte sürekli olarak yenilendi. Şu an firmanızın internet mecrasında ihtiyacı olan tüm çözümleri üretiyoruz.
1999 yılından bu yana internet üzerine çözümler üretiyoruz. Web sitesi tasarımıyla başlayan yolculuğumuz gelişen teknolojiyle birlikte sürekli olarak yenilendi. Şu an firmanızın internet mecrasında ihtiyacı olan tüm çözümleri üretiyoruz.
İletişim

İletişim Formu